Montaż płyt z betonu architektonicznego, jakie to łatwe…

Beton architektoniczny  Creative Concrete, to jedyne na rynku płyty z prawdziwego betonu, przeznaczone są do łatwego i szybkiego montażu. Tylko te płyty betonowe nie potrzebują skomplikowanych, specjalistycznych stelaży czy nietypowych rozwiązań kotwiących.

Standardowe rozwiązania są bezpieczne, sprawdzone, najszybsze i co bardzo ważne – najtańsze. Wybierając płyty betonowe Creative Concrete oszczędzasz realnie czas i pieniądze, eliminujesz problemy z montażem!

 

Polecane są 3 proste sposoby montażu nowoczesnych płyt betonowych, w zależności od przeznaczenia i miejsca zastosowania. Pamiętaj, że Creative Concrete poleca także kompleksowe usługi montażu płyt z betonu architektonicznego, na terenie całej Europy. Płyty betonowe należy montować zachowując wymogi producentów materiałów montażowych – klejów, kotew czy śrub i stosując się do zasad sztuki budowlanej i przepisów prawa budowlanego oraz zaleceń montażowych Creativ Concrete zawartych w regulaminie*.

 

CRW-16W

CRW-16W

CRW-16W

CRW-16W

1.MONTAŻ PŁYT BETONOWYCH NA KLEJ

 

( Niewidoczny sposób montażu )

Najpopularniejszy sposób montażu płyt betonowych Creative Concrete.

Płyty  z betonu architektonicznego Creative Concrete można kleić na ściany wewnętrzne, fasady, posadzki, ogrodzenia, małą architekturę, tarasy. Kleić można płyty betonowe Creative Concretew każdym rozmiarze do grubości płyty 2cm.  

 

A) Płytę betonową przed ułożeniem albo docięciem zaimpregnować dwukrotnie, równomiernie natryskiem lub wałkiem gąbkowym. Płyt HYDROSTOP i LOFT DESIGN nie trzeba impregnować.

 

B) Rewers płyty betonowej i podłoże zagruntować, nanosić klej pistoletem ręcznym lub pneumatycznym, zgodnie z zaleceniami producenta kleju.

 

C) Płyty równomiernie docisnąć. W przypadku płyt wielkoformatowych można użyć pasków poziomujących np. system Rubi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.MONTAŻ PŁYT BETONOWYCH NA ŚRUBY

( Widoczny, dekoracyjny sposób montażu )

 

Montaż na śruby, to najprostszy i skuteczny sposób montażowy z ciekawym efektem dekoracyjnym. Na śruby można montować płyty betonowe w dowolnym rozmiarze i grubości, niemal na dowolnym podłożu.

 

A) Płytę betonową zaimpregnować dwukrotnie wałkiem lub natryskiem przed montażem lub docięciem.

 

B) Nawiercić w narożnikach płyt otwory wiertłami do betonu lub uniwersalnymi, nie używając udaru. W przypadku płyt CASSAFORMA z odciskami kotew, otwory nawiercić pośrodku okrągłego odcisku.

 

C) Płyty przystawić do podłoża zaznaczyć ołówkiem miejsca wiercenia otworów pod kołki rozporowe. Płyty przystawić do podłoża i pozycjonować otworami. Przykręcić płyty śrubami nie dociskając zbytnio do podłoża. Na łby śrub nałożyć dekoracyjne nakładki ze stali nierdzewnej dostępne w Creative Concrete.

 

 

 

 

 

3.MONTAŻ PŁYT BETONOWYCH NA KOTWY

( Niewidoczny sposób montażu )

 

Tam gdzie ze względu na przepisy prawa zachodzi konieczność kotwienia płyt betonowych, płyty betonowe Creative Concrete można kotwić na zwykłe, ogólnie dostępne  kotwy kamieniarskie. Ten sposób montażu płyt betonowych szczególnie polecany jest do montażu płyt wielkogabarytowych 120x60cm o grubości 3cm.  Kotwienie najczęściej stosuje się w przypadku montażu płyt betonowych na wysokich fasadach i elewacjach wentylowanych z ociepleniem o grubości powyżej 15cm. Stosować wyłącznie kotwy atestowane.

 

A) Płytę betonową zaimpregnować dwukrotnie wałkiem lub natryskiem przed montażem lub docinaniem.

 

B) Rozmierzyć i nawiercić otwory w fasadzie i boku płyt betonowych.

 

C) Umieścić kotwy w otworach montażowych, zabezpieczyć zaprawą i zakotwić w podłożu. W przypadku skomplikowanych fasad użyć do spasowania płyt stabilizatorów.

 

Zachęcamy przy montażu do skorzystania z propozycji montażowych Luxum.

 

*Wszelkie zalecenia montażowe należy traktować wyłącznie informacyjnie. Ostateczną decyzję w sprawie sposobu i przebiegu montażu podejmuje montażysta lub kierownik budowy. Regulamin dostępny TUTAJ.